W niedzielę, 16 maja, po raz pierwszy w historii telewizji w Polsce, CANAL+ pokaże pełnometrażowy film w trójwymiarze i w standardzie HD. Dzień wcześniej widzowie zobaczą trójwymiarową relację na żywo z meczu piłkarskiej Ekstraklasy.

„To, co jeszcze wczoraj wydawało się futurystyczną wizją, dziś w CANAL+staje się faktem. Nasze filary programowe – film i sport - zyskują w dosłownym znaczeniu nowy wymiar. Jako telewizja premium chcemy nie tylko spełniać oczekiwania naszych widzów, ale wręcz je wyprzedzać. Dlatego CANAL+ jako pierwszy w Polsce pokaże film zrealizowany w stereoskopii - animację w reżyserii Henry'ego Selicka „Koralina i tajemnicze drzwi” oraz przeprowadzi bezpośrednią relację z meczu piłki nożnej w tej technologii. Dalsze transmisje będą uwarunkowane dostępnością programów w 3D, a także telewizorów przystosowanych do ich odbierania na polskim rynku” – mówi Beata Ryczkowska, Dyrektor Wykonawcza Pionu Programowego CANAL+ Cyfrowy.

 

Animacja w reżyserii Henry'ego Selicka „Koralina i tajemnicze drzwi” zostanie wyemitowana na CANAL+ Film HD w niedzielę, 16 maja o 22:45. Film będą mogli obejrzeć wszyscy abonenci CANAL+ posiadający dekoder HD i telewizor 3D. To pierwszy film wykonany w klasycznej technice animacji poklatkowej, który został sfotografowany w przestrzennym formacie 3D. Nominowana do Złotego Globu i Oscara produkcja opowiada historię dziewczynki, która znajduje w domu sekretne drzwi prowadzące do alternatywnej rzeczywistości.

 

Emisja filmu w formacie 3D będzie kolejnym krokiem CANAL+ w przybliżaniu technologii stereoskopowej polskim widzom. W sobotę, 15 maja stacja przeprowadzi pierwszą w kraju i jedną z pierwszych w Europie transmisję z meczu piłki nożnej w 3D, którą będzie relacja z jednego ze spotkań Ekstraklasy. Będzie ona dostępna w paśmie testowym CANAL+ 3D test (28. kanał CYFRY+).

 

CANAL+ Cyfrowy przyczynia się do popularyzacji technologii stereoskopowej także w innych obszarach swojej działalności. Jest koproducentem filmu „Latająca Maszyna” – międzynarodowej produkcji, która powstaje w technologii stereo 3D (premiera kinowa filmu jest przewidziana na jesień tego roku). Dla swojej marki, CYFRY+, stworzył natomiast pierwszą reklamę stereoskopową, która była emitowana w polskich kinach (grudzień 2009).

źródło:CanalPlusCyfrowyKomentowanie dozowolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników.

Portal HDTV-SAT.EU
Nasze strony zawsze znajdziesz pod adresem:
www.hdtv-sat.eu
Telewizja satelitarna bez tajemnic ...
przyjazna dla Was strona
.
Teraz także w wersji mobilnej.
 
Generowanie strony [s]: 0.0124

Portal HDTV SAT Telewizja Satelitarna bez tajemnic ...  

 Strona główna HDTV-SAT.EU     Dekodery SATelitarne     Kanały telewizyjne     Galeria, foto, zap     Encyklopedia

Nawigacja